National Trading Company

Виробляємо та реалізуємо Українську продукцію

Лушпиння соняшника як біопаливоЛузга, Шрот, Жмих

Лушпиння соняшника як біопаливо

ЗАЯВКА

       Лушпиння соняшника як сировина для біопалива. 

      При виробництві твердого біотоплива все активніше використовують жмих з лузги соняшника. Сировина з соняшника дозволяє виготовити високоякісну продукцію, що характеризується висівковим рівнем. Макуха утворюється під час переробки насіння та отримання соняшникової олії. До речі, саме цим і приваблює виробництво рослинної олії з соняшнику - виробництво можна зробити практично безвідходним. Адже із сучасних сортів насіння соняшнику можна отримати близько 60% рослинної олії і близько 35% зворотних відходів, які використовуються в інших цілях.

       Три види відходів:
- Лушпиння утворюється, коли насіння готують до вилучення олії.
- Шрот - під час процесу екстрагування.
- Макуха - якщо олію вичавлюють за допомогою преса.

       Усі ці відходи можна використовувати для тих чи інших цілей. Зокрема, один з найпоширеніших раніше напрямків - застосування макухи і шроту в тваринництві. Великий вміст мінералів, вітамінів і білка зробили макуху і шрот хорошим варіантом для виробництва кормів для свиней. Як було встановлено, такі корми сприяють істотному підвищенню продуктивності тварин.Під час відокремлення ядер насіння соняшнику на заводах і фабриках, що спеціалізуються на виробництві рослинної олії, збирали близько 14% (від 10 до 20 відсотків) лушпиння від загального обсягу сировини. Роками на підприємствах гостро стояла проблема утилізації. Мала вага, але великі обсяги провокували значні витрати. Тим більше, відходи характеризувалися легкою займистістю, що завдавало додаткових труднощів.

       Благо, знайшлося кілька способів, як можна використовувати макуху і лушпиння соняшника:

- як сировину при виготовленні кормових дріжджів, етилового спирту;
- як кормова добавка;
- як органічне добриво в садівництві;
- для вирощування грибів;
- для виробництва біогазу.

       Однак один з основних напрямків використання макухи - це виробництво твердого біопалива: пелет і брикетів. Таке паливо все активніше завойовує профільний ринок, маючи безліч переваг:

- високий рівень теплоутворення;
- екологічність;
- простота транспортування і складування;
- малий викид вуглекислого газу;
- ручність використання.

       Завдяки розвитку вітчизняного ринку твердого біопалива проблема утилізації лушпиння і макухи на олійноекстракційних підприємствах вирішилася. Тверде біопаливо завойовувати український ринок почало понад 10 років тому. Однак спочатку це було складно. Споживачі звикли до використання традиційних джерел енергії, корисних копалин. Зростання вартості природного газу, проблеми з постачанням вугілля призвели до популяризації альтернативного палива.

Показники лушпиння соняшника наведені у таблиці:   

Найменування показників ЛУЗГИ min max
Загальна волога, Wrt, % 2,8  
Зольність, Ad, % 2,1 2,4
Найнижча теплота згоряння, Qlr, ккал/кг 3822 3957
Найвища теплота згоряння, Qsdaf, ккал/кг 4230 4420

 

ЗАЯВКА

x