National Trading Company

Виробляємо та реалізуємо Українську продукцію

Агропелета з агро сировиниГранула з ріпаку, відходів лущення зерна, гречки

Агропелета з агро сировини

ЗАЯВКА

Гранула з агросировини     

       Існує окремі види пелет, які стоять окремо і досі не так широко поширені в нашій країні, це насамперед "чорні" торрефіковані пелети і потихеньку набирають популярність агорпеллети. Сьогодні ми поговоримо про агорпелети. Що це таке і в чому їхня відмінність про дерев'яні пелети.

       За визначенням агорпеллети це пелети, які виготовляються з ріпаку, відходів лущення зерна, гречки та навіть таких екзотичних продуктів як вишневі та оливкові кісточки. Основною причиною, чому виробники сільськогосподарської продукції починають виробництво паливних пелет, це бажання позбутися відходів основного виробництва. Таким чином, виробництво агропеллетів це завжди побічний, а не основний бізнес, з усіма проблемами, що звідси випливають.

       Насамперед, як показує вітчизняна практика, утилізація відходів не є найбільшим головним болем керівництва компаній, тому якщо перед ним постане оперативне питання: направити у разі аварії фінансування на основне виробництво або на перспективне, але поки що збиткове (нашому випадку виробництво агропелетів), то виберуть швидше за все основне виробництво. Стосовно агропеллетів це означає, що коли з ладу вийде важлива деталь обладнання і лінія гранулювання зупиниться, то виправлять це далеко не відразу. А якщо склад готової продукції у виробника не великий, то подібна зупинка, у свою чергу, веде до перебоїв у постачанні пелет до кінцевого користувача.

       Друга проблема, пов'язана з агропеллетами, це "кадровий голод", насамперед технічних фахівців, які здійснюють налагодження та експлуатацію технологічного обладнання. Якщо з виробництвом пелет з деревини все вже більш-менш відомо, як з теоретичної так і з практичної точки зору, і потрібного фахівця можна знайти за короткий проміжок часу, то з налаштуванням обладнання для агропелет все складніше. Експериментування з налаштуваннями обладнання як на стадії впровадження, так і на етапі виробництва веде до нестабільності параметрів пелет (вони відрізнятимуться від партії до партії, наприклад, зміна геометричних розмірів, механічної твердості, крихтості) до проблем налаштування пелетного котла у кінцевого користувача.

       Третьою проблемою агорпеллет є відсутність стандартів на грануляцію агропелети, що веде в свою чергу до "чехарди" із зольністю, адже ні хто не регламентує у перших з якої сировини (про якість) повинні вироблятися агропелети, а по-друге, чому повинні відповідати пелети, що випускаються.

       Заради справедливості, варто додати, що всі вищевказані проблеми відносять до проблем на стороні виробника пелет, а це означає, що після деякого часу ситуація стабілізується і до агропелети звикнуть також, як свого часу звикли до звичайних деревних пелет.

Показники паливної агропеллети  наведені у таблиці:

Найменування показників АГРОПЕЛЛЕТИ min max
Загальна волога, Wrt, % 11,8  
Зольність, Ad, % 6,1 6,7
Найнижча теплота згоряння, Qlr, ккал/кг 3541 3618
Найвища теплота згоряння, Qsdaf, ккал/кг 3920 3980
Фракція, мм 8  10

 

 

ЗАЯВКА

Пропозиція дійсно

Пропозиція дійсно

x