National Trading Company

Виробляємо та реалізуємо Українську продукцію

Пелета (гранула) з соломиПаливна солома гранульована

Пелета (гранула) з соломи

ЗАЯВКА

Паливна пелета з соломи       

       Біомаса в чистому, природному вигляді використовувалася як паливо здавна, оскільки відходи рослинництва утворюються постійно і потребують утилізації. Використання соломи як паливо – раціональний варіант, у порівнянні з деревним паливом вона має відносно невисоку вологість – зазвичай не більше 20%. Калорійність соломи у чистому вигляді, у середньому – 3500 ккал/кг, що еквівалентно 0,5 м.куб природного газу.

       З появою технології гранулювання та її застосуванням на біомасі, зазначено, що гранулювання зменшує вологість та підвищує теплотворну здатність деревини та соломи. Теплотворна здатність гранульованих відходів деяких сільськогосподарських культур досягала показників 4100 ккал/кг, що дещо нижче, але можна порівняти з теплотворністю деревних пелет. Серед інших переваг гранульованої соломи перед біомасою – зручність транспортування, компактність зберігання та можливість автоматизації процесу подачі палива в котел.

       Таким чином, виробництво пелет із соломи злакових є вирішенням одразу кількох проблем: рентабельної утилізації відходів рослинництва, впровадження альтернативних джерел енергії та тепла, організації виробництв екологічного палива з локальних джерел сировини.

       Виробництво пелет із соломи сільськогосподарських культур в Україні має масу переваг, оскільки сільськогосподарська галузь виробляє велику кількість сировини цілорічно, її запаси практично невичерпні. Тривале зберігання соломи в тюках, рулонах та ін. нерентабельно і небезпечно, так як до 15% всієї соломи псується від вологи на складі, зростає пожежна небезпека на об'єкті, де зберігається солома, а склади з соломою стають місцем скупчення гризунів та інших шкідників. Генерація енергії шляхом спалювання соломи, солом'яних пелет класифікується як «зелена» енергетика, тому держава купуватиме енергію у її виробника за вигідним «зеленим» тарифом.

       Пелети із соломи потрібні як на внутрішньому ринку, так і на експорт. Попит на пелети із соломи є цілий рік: у опалювальний сезон – пелети використовуються як паливо, у неопалювальний сезон – як підстил для домашніх тварин та для сільськогосподарських тварин.

Показники пеллети паливної гранульованої з соломи  наведені у таблиці:

Найменування показників ПЕЛЛЕТИ З СОЛОМИ min max
Загальна волога, Wrt, % 7,9  
Зольність, Ad, % 6,1 6,7
Найнижча теплота згоряння, Qlr, ккал/кг 3031 3218
Найвища теплота згоряння, Qsdaf, ккал/кг 4020 4170
Фракція, мм 8  9

 

ЗАЯВКА

x